top of page

Aicinām jūs slidot uz mūsu slidotavu!

Jauna slidotava, zem nojumes. Nomai pieejams ledus un slidošanas inventārs.

Hokejam, daiļslidošanai, slidošanai ar draugiem vai ģimeni. 

Atklāšanas datums 25.02.2024

Atrodas Rīgā, Juglā.

Cenas: 

1. Visa ledus noma - 100 eur par pusotru stundu (90min);

2. Slidošana ar klasi (skolēniem) - 10 eur par cilvēku (cenā iekļauta slidotavas, slidu, ķiveres noma un treneris);

3. Slidošanas nodarbības ar treneri 1х - 15€; abonements mēnesim 4х - 40€; Aicinām uz nodarbībām pieaugušos un bērnus, jebkura vecuma iesācējus, no 2 gadu vecuma līdz pensionāriem;

4. Paslidot patstāvīgi ērtā jums laikā - 10 eur par personu par pusotru stundu (tikai bez nūjām).

Papildus informācija un pieteikšanās whatsapp pa tālr. +37122827843

WhatsApp Image 2024-02-22 at 17.29.58.jpeg

Nāc slidot mūsu slidošanas pulciņā!

Svarīgākais īsumā:

 1. Pieraksts uz slidošanas nodarbībam un publisku slidošanu: https://forms.gle/imFcz9f2erksxCFJA

 2. Mūsu slidotava atrodas Rīgā, Juglā;

 3. Specializējamies slidošanas apmācībā pēc kanādiešu programmas CanSkate bērniem un pieaugušajiem;

 4. Aicinām uz slidošanas un daiļslidošanas nodarbībām visus iesācējus, sākot no 2 gadu vecuma līdz pat pensionāriem (var trenēties slidot kopā ar savu bērnu vai mazbērnu);

 5. Nodarbībām nepieciešamas slidas un ķivere (var iznomāt uz vietas);

 6. Slidotavā ir pieejama arī publiskā slidošana pēc iepriekšēja pieraksta;

 7. Papildus informācija un pieteikšanās whatsapp pa tālr. +37122827843;

 8. Cenas: jebkura nodarbība 1x - 15€, meneša abonements 4x - 40€;

 9. Uz vietas ir veikals, kur iespējams iegādāties ērtas Jackson Ultima slidas un aksesuārus;

 10. Uz vietas ir slidu asināšanas darbnīca, asinām ar visprofesionālāko asināmo Prosharp 2001

 11. Seko mums Instagram un TikTok, viss pats interesantākais būs tur:

Plašāk par visu:

Kas ir CanSkate?

CanSkate piedāvā labāko slidošanas apmācības programmu Kanādā, tā ir iemācījusi miljoniem kanādiešu sasniegt savus atpūtas un sacensību mērķus uz ledus.

CanSkate programma ir paredzēta visu vecumu iesācējiem - bērniem, pieaugušajiem un sportistiem ar speciālām vajadzībām. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties uzlabot savas pamata slidošanas prasmes daiļslidošanai, hokejam vai vēlaties slidot atpūtai, fitnesam vai izklaidei, CanSkate jums palīdzēs to izdarīt.

Canskate programma, kas notiek jautrā un draudzīgā vidē, demonstrē visaptverošu līdzsvara, kontroles un veiklības prasmju sēriju, izmantojot pārbaudītu mācību programmu, kas veicina slidotāju panākumus, attīstot spēcīgākas pamatprasmes uz ledus.

Miljoniem kanādiešu, tostarp pasaules kausu un olimpiskie čempioni daiļslidošanā un Nacionālās hokeja līgas zvaigznes, spēra savus pirmos soļus uz ledus, izmantojot programmu CanSkate.

Tas ir labākais slidošanas sākums, jo nodrošina slidošanas prasmju attīstību gan daiļslidošanai, gan hokejam, ātrslidošanai, ringetam, un jau no mazotnes veicina interesi par veselīgām aktivitātēm, kā arī piedāvā jautru, fiziski attīstošu un visu vecumu cilvēkiem piemērotu aktivitāti.

Nodarbības, ko mēs piedāvājam:

(bērniem, kuri neapmeklē mūsu bērnudārzu)

1. Vecāks un bērns (no 2 līdz 4 gadiem): 

Nodarbības paredzētas, lai mazi bērni varētu pirmo reizi spert soļus uz ledus vecāku pavadībā. Slidotāju uz ledus katrā nodarbībā jāpavada vienam un tam pašam vecākam. Vecākam jāmāk slidot uz priekšu un atpakaļ, jāspēj apstāties uz ledus;

2. Nodarbības bērniem (no 5 līdz 16 gadiem): 

Nodarbības iesācējiem;

3. Nodarbības pieaugušajiem:

Nodarbības visu vecumu iesācējiem, tajā skaitā vecākiem, kuri vēlas piedalīties vecāku un mazuļu nodarbībās, bet neprot slidot uz priekšu un atpakaļ, kā arī apstāties uz ledus.

Visas nodarbības notiek grupu formātā profesionāla trenera vadībā. Visiem slidotājiem (gan bērniem, gan pieaugušajiem) OBLIGĀTI jāvalkā ķivere.

Nepieciešamais ekipējums:

 Tiem, kas mācās slidot, nepieciešams sekojošs ekipējums: 

 1. Hokeja ķivere (skat. ķiveres izvēles vadlīnijas zemāk);

 2. Pareizi pielāgotas daiļslidošanas slidas (tiem, kam jau ir slidošanas prasmes, var hokeja slidas). Nekādu plastmasas vai regulējamu slidu - tās kavēs jūsu bērna prasmju attīstību un panākumus (skat. slidu izvēles vadlīnijas zemāk);

 3. Piemērotas drēbes - ērtas, brīvas kustībām. Džinsi vai šorti nav pieļaujami;

 4. Pirkstaiņi vai cimdi (optimāli ūdensizturīgi).

Ko darīt, ja ir vēlme izmēģināt slidošanas nodarbības, bet negribas tērēties kvalitatīvam (salīdzinoši dārgam) ekipējumam? 

Ja vēlaties izmēģināt slidošanas nodarbības, bet neesat pārliecināti, ka nodarbosieties regulāri (vairāk par 10 nodarbībām), var izmantot sekojošu inventāru no veikala Decathlon:

1) Bērnu ķivere (12 eur) 
https://decathlon.lv/lv/kiveres-un-aizsardziba/153191-12107-bernu-kivere-vienrindas-skritulslidosanai-skrituldelim-un-skrejritenim-quoteb100quote.html 

2) Slidas (40 eur, ir vēl lētāks variants, bet tās pavisam neiesakām)
https://decathlon.lv/lv/slidas/304675-14077-bernu-slidas-fit-100-pelekasslashtirkiza.html 

Pašām pirmajām slidām optimāli jābūt ar daiļslidošanas asmeni, kas sniedz lielāku stabilitāti uz ledus.

Blades.jpg

Labu slidu piemēri

Good Figure Skate 2_336x490_332x370_323x355.jpeg
Good Hockey Skate_333x405.jpg

Nepiemērotu slidu piemēri

Bad Skate_336x490_332x418.jpeg
Bad Skate 3_336x490_332x333.jpeg

Lūgums noskatīties šo slidošanas drošības video:

Informācija par pareizu ekipējumu:

Atbilstošu slidu izvēle:

Atbilstošu slidu nēsāšana ir ļoti svarīga jūsu bērnu panākumiem. Slidotāji var izmantot daiļslidošanas vai hokeja slidas (iesācējiem rekomendējam daiļslidošanas veida slidas, jo tās nodrošina lielāku stabilitāti). Tālāk uzkskaitīti daži ieteikumi pareizai slidu piemeklēšanai: 

 • Izvēlies šņorējamas slidas 

  • Izvēlies slidas, kurām ir šņores, nevis klipši vai līdzīgi aizveres mehānismi. Slidas ar šņorēm var krietni labāk individuāli piemērot bērna augošajai kājai.

 • Izvairies no regulējamām slidām 

  • Mēs neiesakām izvēlēties regulējamas slidas. Lai arī šķiet, ka šāda slidu izvēle ir ekonomiski izdevīga maza bērna strauji augošajām kājām, šādas slidas var būtiski negatīvi ietekmēt bērna slidotprasmju progresu. Kad slidas tiek regulētas, asmeņa attiecība pret zābaku mainās, līdz ar to cieš slidotāja līdzsvars un slidošanas tehnika. Lai samazinātu izmaksas, optimāli piemeklēt atbilstošas kvalitātes lietotas slidas.

 • Cieši pieguloši zābaki

  • Slidu zābakiem jāpieguļ samērā cieši - bērnam jāspēj kustināt pirksti, bet papēdis nedrīkst brīvi kustēties. Ātrs izmēra atbilstības tests - liec bērnam izstiept kāju pirkstus pēc iespējas tālāk, ja vari ievietot aiz papēža vairāk par vienu pirkstu, slidas ir PAR LIELU.

 • Pareiza slidu zābaka šņorēšana

  • Slidu zābakam jābūt cieši aizšņorētam uz pēdas, lai nepieļautu pēdas slīdēšanu. Cieši piegulošs zābaks nodrošina stabilitāti, līdzsvaru un novērš potīšu savainojumus. Tāpat izvairies no šņoru tīšanas ap potīti – tas ierobežo kustību.

 • Izvairies no nomas/lētajām slidām

  • Nomas vai lētajām slidām ir zemas kvalitātes zābaki, kuri ir neērti lielākajai cilvēku daļai. Šiem zābakiem ir maz vai vispār nav mīksta polsterējuma, kurš nodrošina komfortu slidošanas laikā. Arī lētos asmeņus jāasina krietni biežāk.

  • Mēs iesakām iegādāties termiski formējamas slidas. Tas nozīmē, ka pārdevējs veikalā var uzkarsēt slidas speciālā cepeškrāsnī aptuveni 8 minūtes un tad jūs uzvilksiet silto zābaku, sašņorēsiet ciešāk nekā parasti un gaidīsiet apmēram 15 minūtes. Pēc tam jāgaida 24 stundas pirms slidošanas. Īpašais termoformējamais materiāls atdziest, kļūst ciets un saglabā jūsu pēdu formu, nodrošinot jums pielāgotu piegulšanu. Tas ir īpaši ieteicams cilvēkiem ar nestandarta pēdām (piem., platām pēdām, plakanām pēdām utt.)

  • Lai iegūtu plašāku informāciju par termoformējamajām slidām, apmeklējiet: https://jacksonultima.com/blogs/news/heat-molding-figure-skates-and-why 

Kā pareizi šņorēt slidu zābaku:

Atbilstošas ķiveres izvēle:

Visiem slidotājiem, kuriem trūkst kontroles un līdzsvara slidojot uz priekšu, atpakaļ un kuriem ir grūtības apstāties, kā arī manevrēt ap šķēršļiem uz ledus, ir liels risks nokrist un traumēties, neatkarīgi no vecuma, tādēļ viņiem obligāti ir jāvalkā hokeja ķivere.

Lai gan ir iespējams, ka daudzi slidotāji māk slidot samērā labi, ledus virsma var būt ļoti neparedzama, un vienmēr pastāv risks nokrist, neatkarīgi no tā, kurā prasmju attīstības līmenī slidotājs atrodas. Dažādiem slidotājiem uz ledus var būt dažādi prasmju līmeņi, tādēļ var nokrist kāds cits, bet līdz ar to izraisīt arī citu slidotāju kritienus. Tieši tādēļ ķivere uz ledus jāvalkā vienmēr.

 • Ķiverei ir jābūt cieši pieguļošai galvai un jānosedz piere vismaz līdz diviem pirkstiem virs acīm, lai novērstu jebkādu noslīdēšanu un palielinātu aizsardzību;

 • Gan siksniņai zem zoda, gan ķiverei pašai jābūt regulējamai;

  • Pārliecinies, vai zoda siksnu var noregulēt tā, lai tā aizslēgtā veidā maigi pieskartos zem zoda. Starp siksnu un zodu jābūt ne vairāk kā viena pirksta atstarpei;

  • Regulējamai ķiverei atver to līdz lielākajam iestatījumam un pakāpeniski sāc samazināt ķiveres izmēru, līdz tiek sasniegts galvai ērti pieguļošs ķiveres izmērs. Ķiverei jābūt novietotai uz galvas tā, lai apmale atrastos viena pirksta platumā virs uzacīm un cieši saskartos ar galvas augšdaļu;

 • Gariem matiem jābūt zemu sasietiem aizmugurē:

  • izvairies no augstām zirgastēm, jo tās traucē ķiverei pareizi piegult;

  • izvairies no matu sprādzēm, jo ​​tās var berzēt un savainot bērna galvu;

  • ir ieteicams matus sapīt bizēs vai izmantot mīkstas auduma matu gumijas, lai matus novāktu no bērna sejas;

 • Ķiveres sejas restes nav obligātas, bet ir ieteicamas jauniem slidotājiem, lai aizsargātu zobus un seju kritienu gadījumā. Tās var noņemt, kad slidotājs kļūst drošāks uz ledus un spēj kontrolēt kritienu;

 • Lai gan lielākā daļa ķiveru ir izklāta ar aizsargājošām putām, dažas ķiveres būs ērtākas nekā citas, tādēļ optimāli piemērīt dažādu veidu/zīmolu ķiveres, lai nodrošinātu individuālo piemērotību un komfortu;

 • Visām sertificētajām hokeja ķiverēm ir uzlīme, kas norāda uz to sertifikāciju;

Kāpēc tikai hokeja ķiveres?

 • Hokeja ķiveres ir speciāli paredzētas, lai palīdzētu aizsargāt pret galvas traumām, kas var tikt gūtas uz ledus gan kritiena, gan sadursmes rezultātā. Velosipēda ķivere ir paredzēta, lai aizsargātu pret galvas traumām, kas var rasties krītot no velosipēda, kas ir cita veida kustība. Ir svarīgi nodrošināt, lai slidotājs, atrodoties uz ledus, būtu aizsargāts tieši ar viņa sporta veidam vai aktivitātēm paredzētu aprīkojumu.​​

Jā, tās var būt papildu izmaksas vecākiem, taču

 • Lielākā daļa hokeja ķiveru maksā, sākot no aptuveni 50 eiro. Daudzas hokeja ķiveres ir regulējamas, un tās var izmantot vairākus gadus gan slidošanai, gan citām aktivitātēm ārā ziemas mēnešos.

 

Kādus citus padomus varētu sniegt potenciālu kritienu un traumu novēršanai?

Papildus ķiveres nēsāšanai ir vairāki veidi, kā izvairīties no galvas traumām. Tālāk ir sniegtas dažas pamata vadlīnijas.

 • Izmanto kvalitatīvu ekipējumu - slidas, kas ir ar labu atbalstu, pareizu piegulšanu, pareizi sašņorētas un regulāri uzasinātas, palīdz slidotājam saglabāt kontroli uz ledus - tādējādi ir mazāka iespēja nokrist;

 • Ģērbies atbilstoši - bez plandošām vai masīvām šallēm, pārāk apjomīgiem kombinezoniem vai matiem sejā, jo tie var ierobežot kustības un redzi;

 • Atbilstoši iesildies un atdzesējies pēc aktivitātes – lai izvairītos no muskuļu sasprindzinājuma un locītavu sāpēm;

 • Attīsti prasmes atbilstošā progresijā, sāc ar vienkāršākiem elementiem, lai sagatavotos grūtākām kustībām; iesācējiem jāiemāca pareizi nokrist un piecelties;

 • Slidošanas treniņu laikā visiem slidotājiem jāslido vienā virzienā, lai izvairītos no sadursmēm;

 • Nodrošini pietiekamu atstarpi starp slidotājiem, izpildot kustības;

 • Izvairies no pārpildītām publiskās slidošanas sesijām;

 • Ievēro drošības noteikumus uz ledus:

o   ātri piecelies pēc nokrišanas;

o   skaties braukšanas virzienā, slidojot atpakaļgaitā;

o   nedrīkst grūstīties, spēlēt ķerenes;

o   nekošļāt košļājamo gumiju, nesūkāt ledenes uz ledus;

o    slidošanas laikā slidotavas durtiņām jābūt aizvērtām;

o    apstāšanās jāveic drošā attālumā no bortiem.

Cenas:​

Visām nodarbībām:

 • 1х - 15€

Abonementi:

 • 4х - 40€ (1x - 10€)

Abonementa derīguma termiņš - 1 mēnesis.

Akcija - atved draugu un saņem vienu nodarbību bezmaksas!

Pieteikšanās un papildus informācija pa tālruni 22827843 

(vēlams rakstīt whatsapā, bet, ja pavisam negribas rakstīt, var arī zvanīt)

📍Kā mūs atrast?

bottom of page